Jūs izmantojat novecojušu pārlukprogrammu un daļa funkcionalitātes varētu nestrādāt. Mēs Jums iesakām atjaunot savu pārlukprogrammu!

Ceļojumi uz Izraēlu

Reti kura vieta var pārsteigt tik ļoti kā Izraēla – elpu aizraujošais kalnu un ieleju skaistums, dramatiskais Nāves jūras klusums, smilšainais Makhtesh Ramon kanjons, Nācaretes un Jeruzalemes senie mūri un ieliņas. Daudziem eiropiešiem pārsteidzošs šķitīs tur valdošais reliģiskais mikslis – šeit līdzās viens otram dzīvo musulmaņi, kristieši un jūdaisti. Reliģija strikti diktē arī ikdienas dzīves ritmu - te dzirdēsi gan muedzina aicinājumu uz lūgšanu mošejā, gan varēsi vērot ortodoksālo ebreju klusās lūgšanas pie Raudu mūra. 

Reti kuram izdosies aizbraukt no Izraēlas, negūstot vismaz nelielu priekšstatu par šīs valsts sarežģīto vēsturi, kā arī politisko un etnisko situāciju. Tomēr neskatoties uz to, Izraēla piedāvā visa veidu atpūtu - te varēsi apmeklēt Telavivas un Haifas bārus un pludmales, Galilejas vīna darītavas un ēstuves, kur našķēties pie bagātīgi klātiem mezze jeb uzkodu galdiem. Izraēla izaicinās un samulsinās, satrauks un pārsteigs, un atstās emocionālu zīmogu, kas saglabāsies vēl ilgi pēc ceļojuma.